Hakkımda

15 Ocak 1992 yılında Nazilli’de dünyaya geldim. Sanatla uğraşan çoğu insan gibi benim de müziğe ilgim küçük yaşlarda gelişmeye başladı. Henüz 4-5 yaşlarındayken en keyif aldığım şeylerden biri şarkı söylemekti. Babamın hediye ettiği org ile kendimce besteler yapıp şarkılar söyler; melodika, mızıka, blok flüt gibi enstrümanları çalmaya çalışırdım. 2000 yılında ilkokulda bağlama kursuyla başlayan serüvenim okul korosu ve şarkı söyleyerek katıldığım çeşitli yarışmalarla liseye kadar devam etti.2005 yılında Nevzat Karalp Anadolu Lisesinde öğrenimime devam ederken okul müzik grubunun vokalistiydim. 2009- 2011 yıllarında vokal olarak canlı müzik yapmaya da devam ettim ve bu süre zarfında 2011 yılında Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünü başarıyla bitirdim.

2012 yılında giderek artan müzik tutkumun peşinden giderek Denizli’de Neslihan Koğa Demirbacak ile viyolonsel, Zeki Güven ile solfej çalışmalarına başladım. 2013 yılında İzmir’de Bilge Sandal ile çalışmalarımı sürdürdüm. 2014 yılında kazandığım Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarında viyolonsel çalışmalarına Doç. Dr. Seher Erkan ile piyano çalışmalarına ilk yıl Doç. Dr. Çağrıhan Erkan ile daha sonra da üç yıl Nilüfer Akdoğu ile devam ettim. Sevgili hocam Nilüfer Akdoğu ile Türk Müziğinin yanı sıra klasik batı müziği, caz ve blues müzik türleri üzerine çalışma fırsatı buldum. 2019 yılında Ege Üniversitesi Pedagojik Formasyon programını tamamladım.

Üniversite eğitimim süresince ve sonrasında Süeda Özçer Band ile caz, pop caz, alternatif rock, indie, rock ve pop müzik türlerinde program yapmaya devam ettim. 2023 yılında katıldığım, Can Özkan’ın şefliğini üstlendiği Chorus Line oda korosunda alto olarak söylemekte ve Türk Müziği ile başlayan yolculuğumu çok sesli müzik ile de zenginleştirmekteyim. Ayrıca 2023 yılından beri İzmir Müzisyenler Derneği (İ.M.D.) yönetim kurulu üyesiyim.

2019 yılında konservatuvar eğitimimi tamamladıktan sonra çeşitli anaokullarında müzik branş öğretmeni olarak çalışmaya, özel olarak piyano ve çello dersleri vermeye başladım. Erken yaş müzik eğitiminde Orff Schulwerk müzik yaklaşımından çok etkilenerek Orff Schulwerk Elementer Müzik ve Hareket üzerine çalışmalarımı sürdürdüm. Orffder aracılığıyla Soili Perkiö ve Elisa Seppanen ile Müzik ve Harekette Yaratıcı Oyun eğitimini, Ezo Sunal ile Orff Schuwerk Temelli Hareket ve Ritim ile Müzik Eğitimi Modül 1-2’yi, İbrahim Topçu ile Bedenin Büyülü Sesleri (Magical of Body) Modül 3-4’ü , Irina Barmina ve İbrahim Topçu işbirliğinde gerçekleşen beden perküsyon ritim dans ve oyun programlarını tamamladım.

2020 yılında Peter Hess Akademi Türkiye kurucusu ve eğitmeni Sırma Belin ile tanışma şansına eriştim ve bir yıl süren Peter Hess Ses Masajı Uygulayıcılığı eğitimini bitirdikten sonra Peter Hess Enstitüsü’nün Çocuklarda Peter Hess Ses Masajı, Emily Hess Basic Trust Koçluğu eğitimlerini de alarak ses çanakları ile olan yolculuğumu derinleştirmeye devam ettim. Yine aynı yıl Zeynep Aksoy ve David Cornwel ile 200 saatlik Yoga Uzmanlık Programını ve Mindfulness ile Hareket Nefes ve Meditasyon eğitimini; Yansı Ulusoğlu ile sekiz haftalık Mindfulness Based Stres Reduction (MBSR) programını tamamladım.

Ses masajı üzerine araştırmalarıma ve çalışmalarıma devam ederken 2019-2021 yılları arasında müziğin iyileştiriciliğine duyduğum hayranlıkla Dr. Ayla Aksoy Güneri, Dr. Cem Güneri, Prof. Dr. Bora Büken eğitmenliğinde Sağlık Bakanlığı onaylı Müzik Terapi eğitimini, 2022 yılında Millî Eğitim Bakanlığı onaylı Ritmoterapi eğitimini tamamladım. Müzik Terapi alanında birçok panel, sempozyuma katılarak derinliğimi arttırmaya çalıştım ve alana duyduğum yoğun ilgi ve araştırma merakım vesilesiyle uzman müzik terapist Özgür Salur’un kurduğu Müzik Terapi Akademisi çalışma grubuna dahil oldum.

Şu an çalışmalarıma müzik eğitimcisi, ses masajı uygulayıcısı ve müzisyen olarak devam etmekteyim.